HomeCAR AUDIO STETSOM IRON LINE IR160.2RCA 2OHM
Previous product
Back to products
Next product
STETSOM IRON LINE IR400.4 2OHM $895 Original price was: $895.$795Current price is: $795.
STETSOM IRON LINE IR160.2RCA 2OHM
1 in stock
Add to wishlist
Category: CAR AUDIO
Share
  • Description
  • Reviews (0)
Description
CHARACTERISTICS IR 160.2 – RCA
Number of Channels 2
RMS Power at 2 Ohm 13.8V 2 x 80W RMS
RMS Power at 4 Ohm 13.8V 2 x 45W RMS
Supply Voltage 9,5 ~ 15V
Frequency Response 35Hz ~ 20KHz
Signal to Noise > 90 dB
Harmonic Distortion > 0,03 % THD
Input Sensitivity 2V
Input Impedance 2,4K Ohms
Impedance Output 2 Ohms
Consumption with Signal Musical 6,4 A
Consumption with Signal Bass 12,8 A
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-10%
Close
STETSOM DIGITAL BASS DB500.1 2OHM
CHARACTERISTICS DB500.1 – 2 OHMS Number of Channels 1 RMS Power 500W RMS RMS Power at 2 Ohm 12.6V 430W
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-6%
Close
STETSOM IRON LINE IR800.4 2OHM
CHARACTERISTICS IR800.4 – 2 OHMS Number of Channels 4 RMS Power 800W RMS Power at 2 Ohm 12.6V 4 x
Add to cart
Quick view
-11%
STETSOM SX-2 LONG RANGE REMOTE
-11%
STETSOM HIGHLINE HL800.4 2OHM
CHARACTERISTICS HL800.4 – 2 OHMS Number of Channels 4 RMS Power at 2 Ohm 12.6V 4 x 225W RMS (STEREO)
-9%
STETSOM EXPORT BLACK EDITION EX3000 2OHM
CHARACTERISTICS EX3000 BLACK EDITION 2 OHMS RMS Power at 2 Ohm 12.6V 3000W RMS Power at 4 Ohm 12.6V 2000W
-10%
STETSOM IRON LINE IR400.1 2OHM
CHARACTERISTICS IR400.1 Number of Channels 1 RMS Power at 2 Ohm 13.8V 400W RMS Power at 4 Ohm 13.8V 160W
-10%
STETSOM DIGITAL BASS DB500.1 4OHM
CHARACTERISTICS DB500.1 – 4 OHMS Number of Channels 1 RMS Power 500W RMS Power at 4 Ohm 12.6V 420W RMS
-11%
STETSOM IRON LINE IR400.4 2OHM
4K AUDIO QUALITY – Ultra HD High Sound Fidelity, Clearer Mids, Clearer Treble. – BASS BOOST 14dB feature at 45Hz